Ocular Myasthenia GravisOcular Myasthenia Gravis

Oční forma myasthenia gravis

Co to je?

Oční forma myasthenia gravis je chronické onemocnění postihující svaly kolem očí a svaly očních víček. Mezi časté příznaky, se kterými se můžete setkat, patří dvojité vidění a padání jednoho nebo obou očních víček (tzv. ptóza). Také můžete mít problémy se zaostřením pohledu. Stejně jako u ostatních forem myastenie se tato oční forma projeví, když tělu vlastní imunitní systém začne chybně napadat receptory svalových buněk, což vede ke svalové slabosti. Existuje celá řada vysvětlení, proč jsou napadány svaly kolem očí. Tyto svaly se výrazně liší od svalů končetin a stahují se častěji a rychleji. Dalším možným vysvětlením je, že je rozdíl v tom, jak svaly kolem očí reagují na aktivitu imunitního systému.

Provedené studie naznačují, že pokud se u Vás projeví oční forma myasthenia gravis a její příznaky trvají po dobu dvou až tří let, je u Vás menší riziko rozvoje svalové slabosti jinde na těle.

Jak se diagnostikuje oční forma?

Jak se diagnostikuje oční forma?

Pokud se domníváte, že se u Vás objevily příznaky oční formy myasthenia gravis, toto je cesta k její diagnóze...

Číst dále
Život s myasthenia gravis

Život s myasthenia gravis

Život s oční formou myasthenia gravis může znamenat neustálé vyrovnávání se s nejistotou. Zjistěte, jak zvládat její příznaky v každodenním životě...

Číst dále
Možnosti léčby myasthenia gravis

Možnosti léčby myasthenia gravis

Co můžete udělat pro zmírnění příznaků onemocnění a jaké jsou dostupné možnosti léčby?

Číst dále
Pokud Vás znepokojuje cokoliv, co jste si přečetl/a v tomto článku, požádejte o radu svého lékaře.

CZ-N-DA-MG-2300010 - Datum přípravy: duben 2023